Saten Yüz Germe

Yüzün V şeklinin oluşması elmacık kısmın belirginleşmesini sağlayan deri altı tabakanın kontrollü bir şekilde ısıtılması esasına dayanan doğal bir yüz germe yöntemidir. FDA tarafından onaylı, etkisi kanıtlanmış ve birçok ödül alan en iyi ameliyatsız yüz germe uygulamasıdır. 

Radyofrekans ve Ultrason dalgalarının bir arada deriye uygulanması sonrasında deri altı tabakanın kontrollü bir şekilde ısıtılması ile kollojen sentezinin uyarılması esasına dayanan bir yöntemdir. FDA tarafından onaylı, etkisi kanıtlanmış ve birçok ödül alan en iyi antiaging uygulamasıdır.

Neden saten yüz germe uygulanmalı?

Esas amaç cildin kollojen uyarma mekanizmasını harekete geçirmektir. Bu ısı yardımıyla antiaging (gençleşme) prosedürü başlamış olacaktır.  Bu amaçla kullanılan diğer cihazlarda derin dokuda ısı rezervi oluşturmak için derinin ısınan alanlarında ağrı gibi yan etkiler oluşabilmektedir. Fazla ısı ile istenmeyen bir etki olarak yüzün cilt altı yağ dokusunda da erime gerçekleşebilmektedir. Asimetri ve oluşabilecek yan etkileri en aza indirgemek için kontrollü bir ısınma oluşturulması gerekir. Saten yüz germe acısız ve ağrısız bir şekilde cilt altında ısı reserve ederek kollojen sentezini kontrollü bir şekilde uyarmış olmakta ve haftada birkez üst üste gerçekleştirilen 4 seans uygulama ile uyarı pekiştirilerek başarı şansı artmaktadır.

Birçok klinik çalışmalarda ilk ayın içinde kollojen üretiminin %54 oranında artış gösterdiği saptanmıştır. Her geçen gün canlı berrak aydınlaşmış cildin yanısıra, yüzün ovalinin belirginleşmesi ve elmacık kemiklerinin ortaya çıkması uygulama sonrası göze çarpmaktadır. Bu uygulamanın avantajlarından biri de dekolte ve yüzün tüm bölgelerinde özellikle göz çevresi torbalanma ve kırışıklıklarda ve diğer uygulamaların riskli olduğu bölgelere kadar etkinin ulaşmasını sağlamasıdır. Bu vesile ile diğer riskli uygulamalara da gerek kalmayacaktır. Ayrı ayrı işlemlere de gerek kalmayarak gençleşme görülen alan bütünleşip daha fazla iyilik haline sahip olunacaktır.

Bu uygulama cilt altı diğer dokulara zarar vermemektedir. Uygulama yaş aralığı geniştir. Göz altı torba ve morluklardan kurtulmada daha genç yaş grubunda da tercih edilebilmektedir. Genç yaş grubunda 2 seans yeterli iken 40 yaş ve üstünde en az 4 seans uygulanması gerekmektedir.

En doğal yüz hatlarını değiştirmeden sizi siz olarak birkaç yıl geriye götüren yan etkisi bulunmayan bir uygulama olduğu için saten yüz germe tercih edilmesi gereken bir uygulamadır. İleriye dönük cilde yapılan en iyi yatırımdır. Kırışıklık olmasının önüne geçmek mümkün olabilmektedir. Kilo alıp verme ve gebelik ile en fazla deri elastikiyet kaybı gerçekleşir. Bu uygulama ile doğal olarak kendi kollojeninizin artırılması hedeflenmekte olup  diğer cihazlar gibi mevcut bağ doku yıkımına neden olunmamaktadır.

 

TOP