Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon, deri yüzeyine ilettiği enerji sayesinde kıl dibinde yer alan melanosit hücrelerini hedef alarak kıl kaybının gerçekleşmesini sağlar. Öncelikle lazer epilasyon tıbbi bir tedavi yöntemi olarak yer almaktadır. Bu nedenle, hekim kontrolünde yapılması gereken bir uygulamadır. Epilasyonda başarılı sonuç elde edebilmek için cihaz seçimi çok önemlidir. Kişinin ten rengine, kıl yapısına, var olan özelliklerine, hangi alana uygulanacağına dair bilgiler doğrultusunda gerekli doz seçimi yapılarak tedavi gerçekleştirilir. Tabi ki kişinin kullandığı ilaçları, genetik yapısı, hormonal faktörleri, kılın yapısı ve kılın bulunduğu bölge de hem dozun ayarlanmasında hem de başarılı sonuç elde edilmesinde etki eden faktörleri oluşturmaktadır.

Kliniğimizde Soprano Ice Platinum Lazer Epilasyon Cihazını kullanmaktayız. Bu cihazın özelliği, içerdiği Alexandrite, Diode ve Nd YAG dalga boylarını içermesidir. Bugüne kadar epilasyon alanında kullanılan bu üç dalga boyunun tek bir cihazda toplanması sayesinde daha başarılı epilasyon kısa sürede gerçekleştirilebilmektedir. Koyu tenli kişilerde veya ince tüy yapısına sahip kişilerde lazer epilasyonun zor olduğu bilinmekte ve bu kişilerde lazer epilasyon cihaz seçiminde zorlanılmaktadır. Soprano içinde yer alan bu 3 dalga boyu sayesinde ince tüyden kalın tüye kadar, açık tenden koyu tene kadar ve yüz de dahil tüm vücut bölgelerinde başarıyla yan etkisiz kalıcı kıl kaybı gerçekleşmektedir. Diğer epilasyon cihazlarında bir diğer karşılaşılan problem ise yaz aylarında uygulamaya ara verilmesi gereksinimi ve yüz bölgesi tüylerinde daha da artışa yol açabilmesi sorunlarıdır. Soprano Ice Platinum ile yüz bölgesi dahil yaz-kış, ten rengi göz etmeksizin, bronz tenlerde de mevsimsel olarak ara vermeden güvenli epilasyon yapılabilmektedir. Ağrısız, acısız olması sayesinde ince deri alanlarında, kıvrım bölgelerinde ve hassas alanlarda bile masaj konforunda epilasyon mümkün olmaktadır. Cihazın hızlı olması ve deri üst yüzeyinde tüm alanın dolaşılması sayesinde, gözden kaçan kıl folikülü olmamakta ve uzun seans sayılarının önüne geçilebilmektedir.

Soprano Ice Platinum epilasyon alanında en iyi epilasyon cihazı ödülüne sahip olup, FDA (bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış) onayına sahip bir cihazdır. Bunun yanında, buz lazer adı altında en çok taklit edilen cihazdır. Cildiniz, sizler gibi değerlidir ve cildinize uygulanan her işlem gibi lazer epilasyonda da hekim kontrolü ile uygulanan merkezleri tercih etmeniz sağlığınız açısından önerilmektedir.    

TOP