Botoks

Yüzün üst kısmında yer alan alın bölgesi, kaş arası çatma çizgilerinde ve göz çevresi kırışıklıklarında kullanılmaktadır. Geçici olarak o kas aktivitesini baskılayarak kırışıklıkların açılması ve derin olukların ciltte yerleşmesinin de önüne geçilmiş olmaktadır. Dudak çevresi, burun çevresi, dekolte bölgelerine ve diş sıkma için masseter dediğimiz diş sıkma kası içine de uygulanabilmektedir.

Botoks küçük insülin enjektörleri yardımı ile özellikle yüzün üst kısmında yer alan alın bölgesi, kaş arası çatma çizgilerinde ve göz çevresi kırışıklıklarında kullanılmaktadır. Geçici olarak o kas aktivitesini baskılayarak kırışıklıkların açılması ve derin olukların ciltte yerleşmesinin de önüne geçilmiş olmaktadır. Dudak çevresi, burun çevresi, dekolte bölgelerine ve diş sıkma için masseter dediğimiz diş sıkma kası içine de uygulanabilmektedir.   Bir yan etkiye sebep olmadan 4-6 ayda kendiliğinden etkinliği sonlanmaktadır. Bu etki süresi kişiden kişiye değişmekle beraber kişisel veya çevresel olarak bir takım faktörlerden etkilenmektedir. Tekrarlayan uygulamalar sonrasında bu süre uzayabilmektedir. Botoks uygulamasının belirgin bir yaş aralığı olmayıp 18 yaş üstü gerektiğinde kırışıklıklar tam anlamıyla yerleşmeden ve rahatsız edici derin oluklar oluşmadan yapılabilecek bir tedavi yöntemidir. Fakat altta yatan nörolojik veya bir takım kas hastalığı bulunan kişilerde kullanılması önerilmemektedir. Doğal bir görüntü elde edebilmek için yüzün anatomisine hakim bilinçli ellerde uygulanması gerekmektedir.

TERLEME İÇİN BOTOKS

Botoks uygulaması başlıca koltuk altı ve el terlemesinin önüne geçmek amacıyla tercih edilen bir uygulamadır. İnsülin iğneleri yardımı ile terlemenin belirgin olduğu koltuk altı ve el-ayak bölgelerine enjekte edilerek aşırı terlemenin önlenmesi mümkün olmaktadır. Bu etkinlik de yüz botoksunda olduğu gibi 4-6 ay süresince etkinliği devam etmektedir. En sık yaz döneminde tercih edilen bu uygulama ile sosyal anlamda kişilerin toplum içinde daha özgüvenli ve rahat olmalarının önünü açan altın standart bir tedavi yöntemidir

 

TOP