Prp Tedavisi

Hastanın kendi kanı kullanılarak işlemden geçirilip kişinin kendi büyüme faktörlerinin ve iyileştirici hücrelerinin istenilen alana enjeksiyon prosedürünü içermektedir. Saç, leke, çatlak, sivilce iz tedavisinde kısaca hem tedavide hem de gençleştirme dediğimiz antiaging olarak kullanılır. Hastadan alınan kan santrifüj amaçlı alete yerleştirilir. Belli bir süre işleme tabi tutulduktan sonra platelet denilen kan hücrelerinin yoğun olduğu kısım ayrıştırılarak enjektöre çekilir.

Bu enjektöre çekilen kısımda hem gençleştirme amaçlı büyüme faktörleri hem de kan dolaşımını artıran faktörlerin yoğun olduğu kısmın açığa çıkması sağlanmış olur. Deri ve saç için çok değerli olan bu maddeler hastanın kendi kanı içerisinden alınarak tüm yüze dekolte bölgesine ellere saç dökülmelerinde saça, leke tedavilerinde lekeli alana , çatlak tedavisinde çatlak bulunan bölgeye, sivilce iz tedavisinde kısaca hem tedavide hem de gençleştirme dediğimiz antiaging uygulama olarak kullanılabilmektedir. Hastanın kendi kanından elde edilen materyal olduğu için hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.

Bazı seçili hasta gruplarında örneğin ototimmün hastalığı bulunanlarda kullanımı önerilmemektedir.Hangi hastaya uygulanabilir olduğunun seçiminin hekim tarafından yapılması gerekmektedir. Fakat sterilizasyon şartlarına uyulması gereklidir ve hekim kontrolünde uygulanması gereken prosedürlerdir.

TOP